آزمون یوس (Yös)

آزمون یوس (Yös) ترکیه برای چه کسانی برگذار میگردد؟


در ابتدا باید گفت که آزمون یوس ترکیه، آزمونی است که هر سال از جانب دانشگاه های خصوصی و دولتی کشور ترکیه برای آن دسته از دانشجویان و متقاضیان خارجی ( یابانجی ) که قصد ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی لیسانس و در رشته هایی مانند دندانپزشکی، داروسازی، علوم مهندسی و همینطور رشته های پزشکی را دارند برگذار می گردد.
این نکته قابل ذکر است که تمامی دانشگاه ها و همین طور موسسات آموزشی طی هر سال تحصیلی در کشور ترکیه ظرفیتی مشخص و محدود رو به پذیرش دانشجویان و متقاضیان خارجی که دیپلم خود را در اختیار دارند و خواهان گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی هستند، اختصاص می دهند و همین طور جالب است بدانید که آن دسته از دانش آموزان و متقاضیانی که در این دوره های آموزشی ترکیه شرکت می کنند به سادگی و پس اخذ نمره مناسب در این آزمون قادر هستند حتی به دانشگاه های برتر و معتبر این کشور ورود نمایند و به تحصیلات خود در این کشور اروپایی ادامه دهند، که این امر برای دانش آموختگانی که قصد ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکلمیلی ( ارشد و دکتری ) در ترکیه را دارند فرصت بسیار مناسب و در واقع طلایی به شمار می آید.

شرایط ورود به آزمون یوس

این آزمون برای آن دسته از عزیزانی است که یا دیپلم خود رو دریافت کرده اند و یا در مقطع تحصیلی متوسطه در کلاس 12 ام حضور دارند که میتوانند هم زمان با تحصیل خود در آزمون یوس ترکیه شرکت کنند و در صورت قبولی در آزمون و فراخوانده شدن توسط دانشگاه تا حوالی خرداد ماه زمان دارند که مدرک دیپلم اخذ شده خود را به دانشگاه مقصد تحویل دهند.
نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید زمان برگذاری این آزمون ها است : زمان برگذاری آزمون های یوس دانشگاه از اواخر فروردین ماه تا اوایل خرداد ماه متغیر می باشد .

شرایط آزمون یوس


عموما شامل سه بخش می باشد که یکی از آنها مربوط به مبحث هندسه و مطالب اشتراکی بین هندسه و ریاضیات می باشد و بخش بعدی آن مختص مباحث ریاضیات و منطق ریاضیات می باشد وهمینطور بخش دیگر آن مربوط به iQ یا همان هوش می باشد. در واقع میتوان اینطور عنوان داشت که خارجیانی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند تنها با مطالع و تمرین تست های مربوط به سال های گذشته و کتاب های نشر شده در این حوزه به راحتی می توانند با کسب نمره مناسب وارد دانشگاه های ترکیه شوند و به مطالعه مباحث دیگری احتیاجی نخواهند داشت.
این آزمون 5 گزینه ای و عموما از 80 سوال و 100 نمره محاسبه خواهد شد و با توجه به شرایط دانشگاه با بدست آوردن نمره مناسب توانایی تحصیل را در این دانشگاه ها خواهید داشت و با توجه به ارزش بالای مدارک دانشگاهی در ترکیه شما توانایی ادامه تحصیل در اروپا و آمریکا را خواهید داشت .
نمره مورد نیاز برای قبولی در هر رشته با توجه به سطح شرکت کنندگان و سطح سوالات متغیر می باشد ولی بصورت میانگیتن برای قبولی در رشته های پر طرفدار اعم از پزشکی دندانپزشکی و دارو سازی شما باید نمره ای بالاتر از 95 را دریافت بکنید و سپس بعد از این رشته ها رشته هایی مانند مهندسی و فیزیوتراپی و ... قرار میگیرند .

مزییت آزمون یوس برای خارجی ها ( ایرانی ها )

در ارتباط با مزیت آزمون یوس برای یابانجی ها ( خارجی ها ) میتوان اینطور بیان کرد که دانش آموزان و بخصوص دانش آموزان ایرانی برای ورود به دانشگاه ها موظف هستند حداقل 12 درس رو به که شامل چندین و چند کتاب میباشد برای آزمون کنکور مطالعه کنند و این در حالی است که برای ورود به آزمون های یوس و در پی آن به دانشگاه های ترکیه تنها با مطالعه 4 مطلبی که قبل تر گفته شد قادر هستید به سادگی و در آرامش خاطر برای انتخاب رشته و مسائل دیگر تحصیلی خود برنامه ریزی مناسب داشته باشید و در وقت و انرژی شما صرفه جویی خواهد شد
. در همین راستا به شما دوستان عزیز پیشنهاد میکنم که از مشاوره های تحصیلی در خصوص انتخاب رشته و دانشگاه و همین طور کلاس های آمادگی مجموعه میراث در خصوص با شرکت در آزمون یوس و آزمون های آزمایشی توسط ما استفاده کنید و مشاورین مجرب و با تجربه ما تماس بگیرید تا بتونید به راحتی در این آزمون نمره قبولی رو کسب کنید و به سادگی به دانشگاه های معتبر کشور ترکیه راه پیدا کنید.

نکته مهم برای متقاضیان آزمون یوس:


برای دانشجویان خارجی و متقاضی آزمون یوس این نکته وجود دارد که آزمون یوس تنها 1 بار در سال برگذار میشود ولی در دانشگاه های مختلف با پیک زمانی کوتاه از هم و با توجه به شرایط دانشگاه برگذار میگردد و یک دانش آموز میتواند چندین بار در یک سال در این آزمون حضور داشته باشد.
یکی دیگر از خدمات این سایت این می باشد که هماهنگی های لازم را در جهت راهنمایی شما برای انتخاب دانشگاه ها،با توجه به زمان برگذاری، مفاد آزمون هر دانشگاه و اطلاعات تکمیلی را برای شما فراهم می آورد و تمام اطلاعات آن را در قالب مشاوره در اختیار دانش آموزان و متقاضیان آن قرار دهد. به عنوان مثال شما می خواهید رشته پزشکی دانشگاه استانبول رو انتخاب کنید، شما تنها کافی است درخواست رشته و دانشگاه خود رو در اختیار ما قرار دهید تا ما زمان و مکان و امکانات و شرایط و باقی مسائل رو به صورت کاملا دقیق به شما انتقال بدیم و از دغدغه شما در این زمینه کم کنیم و شما با خیال آسوده به مطالعه منابع امتحانی خود بپردازید و به صورت کلی میتوان عنوان کرد که مسیر رو کاملا برای شما هموار کنیم. بصورت کلی شما میتوانید با توجه به حد نصاب تشکیل شدن کلاس و امتحان در 5 یا 6 دانشگاه و یا حتی بیشتر و با هماهنگی های شکل گرفته شرکت و حضور فعال داشته باشید و بطور مستقل در چند دانشگاه امتحان خودش رو دهد. این موضوع بسیار اهمیت دارد از این جهت که اگر در یک امتحان حال به هر دلیلی مشکلی برای شما پیش آید و از عهده پاسخگویی مناسب سوال ها بر نیایید فرصت جبران در همان سال و در دانشگاه های دیگر را داشته باشید. آزمون شبه یوس چیست ؟
آزمون شبه یوس همانطور که از اسمش پیداست آزمونی است که توسط برخی از آموزشگاه ها از جمله آموزشگاه خود ما هر هفته یا دو هفته یک بار و به نسبت مباحثی که داخل کلاس برای دانش آموزان تدریس شده است ،برگذار میشود و سوالاتی که در مقاطع مختلف و در سال های مختلف که معمولا از 2015 به بعد هست رو در قالب آزمون شبه یوس برگذار میکنیم تا دانش آموزان بلافاصله پس از تدریس آن مبحث و درس با سوالات پرتکرار و مهم و در واقع بروز اون درس آشنا شوند و همینطور در جو آزمون یوس اصلی قرار بگیرند که این میتواند به امتحان اصلی آنها بسیار کمک کند. لازم به ذکر است که سوالات به صورت تمرکزی به روی مباحث خاص طراحی و آزمون گرفته میشود تا دانش آموز گیج نشود و به آن زمینه مسلط شود و سپس وارد فصل بعدی یا مباحث بعدی رود، که این امر بسیار میتواند در روحیه، مهارت و اعتماد به نفس دانش آموز بسیار تاثیر گذار باشد.
نکته قابل ذکر دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که شما عزیزان در صورت قبولی در آزمون یوس با نمره مناسب به دانشگاه مراجعه کرده و فراید ثبت نام خودتون را شروع خواهید کرد، دانشگاه در اینجا به شما 6 ماه فرصت خواهد داد که شما مدرک تومر خودتون رو به دانشگاه تحویل دهید.

مدرک زبان ترکی تومر چیست ؟


ت تومر مدرکی همانند همان آیلتس و یا تافل هستش که با نام مدرک زبان ترکی معروف می باشد که این آزمون به صورت تقریبی در هر ماه چند مرتبه در دانشگاه های متعددی با صرف هزینه ای حدودا 150 تا 250 لیری برگذار می شود متقاضیان و داش آموزان آزمون یوس ترکیه که قصد ورود به دانشگاه های ترکی در دوره تحصیلات تکمیلی رو دارند موظف هستند مدرک آنرا به دانشگاه خود جهت ثبت نام ارائه دهند.

منابع و کتاب هایی که در این آزمون مورد پرسش قرار خواهد گرفت تحت عنوان های :


A1 استانبول
A2 استانبول
B1 استانبول
B2 استانبول
کتاب C

با تسلط به این 5 کتاب قادر هستید به راحتی در آزمون تومر شرکت کنید و مدرک آن را اخذ بفرمایید.
در پایان ذکر این نکته را مهم میدانم که بگویم آزمون یوس شرط اصلی ورود به اکثر دانشگاه های ترک است اما الزاما شرط کافی نیست، و برای ورود به دانشگاه ها داشتن مدرک زبان مورد نیاز آن دانشگاه بسته به زبان انتخابی شما را دارد یعنی در واقع هر دانشگاهی برای اخذ پذیرش دانشجو های خارجی و یا حتی داخلی قوانین و شرایط خاص و ویژه مربوط به خودش را دارد، پس نهایت دقت رو در کنار مشاوران متخصص در این زمینه که در آموزشگاه ما نیز موجود میباشد در دستور کار قرار دهید تا دچار اشتباهی نشوید.
Open chat
سلام می تونم کمکتون کنم؟
Powered by