آزمون SAT1

آزمون SAT1

آزمون SAT1 چیست و برای چه افرادی برگذار میشود ؟
تفاوت آزمون SAT1 با آزمون یوس و همینطور با آزمون SAT 2 چیست ؟
به چه کسانی توصیه میشود که برای ورود به دانشگاه از این آزمون استفاده کنند؟ منابع امتحانی آزمون SAT1 ترکیه کدام است و مشتمل بر چه دروسی است؟
در ادامه متن سعی در پاسخگویی اینگونه سوالات و پرداختن به تمام جزئیات این آزمون ورود دانشگاهی برای دانشجویان خارجی در کشور ترکیه هستیم. پس با ما همراه باشید.

آزمون SAT1 چیست ؟


در ابتدا لازم به ذکر است که آزمون SAT1 یکی دیگر از آزمون های ورودی به دانشگاه ها در ترکیه به شمار می آید که همانند آزمون یوس، برای دانشجویان و متقاضیان ورود به دانشگاه های ترک هر ساله چندین بار برگذار خواهد شد که در دو مرحله برگذار میشود و در ادامه به جوانب مختلف این آزمون و تمام جزئیات آن خواهیم پرداخت.
در کل آزمون اس ای تی ( SAT) که در بعضی از دانشگاه های کشور ترکیه به عنوان آزمون ورودی ازش استفاده می کنند، آزمونی است که جای آزمون یوس از شما و توسط دانشگاه پذیرفته خواهد شد.
این آزمون مخفف عبارت انگلیسی Scholastic Aptitude Testمی باشد و از آن در برخی از کشور های اروپایی و کشور ایالات متحده آمریکا نیز جهت پذیرش در دانشگاه ها استفاده میگردد.
این آزمون برای دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ترکیه و در مقطع لیسانس هر ساله برگذار میشود.
این آزمون سالانه و به طور متوسط 7 بار در ایالات متحده و 4 بار در کشور های دیگر من جمله کشور ترکیه برگذار می گردد که این نکته می تواند برای متقاضیان خارجی دانشگاه های ترک بسیار مناسب باشد و آنها این فرصت را چندین بار در یک سال دارند تا به رشته و دانشگاه دلخواه خودشون دست پیدا نمایند.

جزئیات آزمون SAT1


1. منابع امتحانی این آزمون به این صورت است که، 50 درصد به کتاب ریاضی و 50 درصد مابقی آن به درس زبان انگلیسی شما عزیزان وابسته است.
2. بارم بندی این آزمون از این قرار است که این آزمون به صورت کلی از 1600 نمره تشکیل شده است و این 1600 نمره به صورت مساوی بین دروس و کتاب های زبان انگلیسی و ریاضی تقسیم بندی و بارم بندی شده است، یعنی بارم درس ریاضی 800 نمره و بارم بندی درس زبان انگلیسی نیز 800 نمره برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است.
3. دادن این آزمون به افرادی که زبان انگلیسی قوی و همینطور ریاضیات خوبی دارند پیشنهاد می شود.
4. شما عزیزان برای ورود به دانشگاه های ترک به عنوان دانشجو و متقاضی خارجی قادر هستید با کسب نمره حدودی 700 در دو درس ریاضی و زبان انگلیسی به صورت تقریبی همان رشته ای که مد نظرتون هست رو قبول بشین. ( رشته هایی مانند رشته های فنی، رشته های زیر پزشکی و روانشناسی، حقوق و ... مد نظر میباشد )
5. لازم به ذکر است که رشته های پزشکی به مراتب کسب نمره بالاتری رو نیاز دارد و ورود به دانشگاه ها برای شما کمی سخت تر می باشد.
6. ذکر این نکته الزامیست که دانشجویان خارجی که از طریق این آزمون قصد ورود به دانشگاه های کشور ترکیه را دارند باید آگاه باشند که تدریس و آموزش در دانشگاه هایی که با این آزمون سنجش دانش آموزان رو رقم می زنند به صورت انگلیسی است و از این زبان بین المللی جهت تدریس به صورت کامل استفاده می شود.
7. نکته دیگر آن که نتیجه این آزمون و به دور از بحث نمره ای تنها دو سال اعتبار خواهد داشت و پس از دو سال قابل استفاده نخواهد بود.
8. مدت امتحان SAT 1 نزدیک به 4 ساعت میباشد و همانطور که گفته شده دانش ریاضیات و زبان انگلیسی شما داوطلبان گرامی در این 4 ساعت محک خواهد خورد.
در این آزمون سعی شده بر پایه ی دانش و مهارت های زبان انگلیسی شما عزیزان تفکر تحلیلی شما رو در پاسخ گویی به مسائل و همینطور درک مطلب مورد سنجش و بررسی خودشون قرار دهند. که این نکته قابل ذکر است که این آزمون و به صورت کلی شرایط و موارد آن در سال 2016 مورد بازبینی قرار گرفته شده است.

شرایط آزمون SAT1


از شرایط این آزمون میتوان اینطور گفت که شما باید الزاما فارق التحصیل یکی از مقاطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در کشور خودتان باشید.
این آزمون نمره منفی برای شما به دنبال نخواهد داشت.
انجام این آزمون برای شما هزینه هایی رو به همراه خواهد داشت.
تمامی گروه های سنی واجد شرایط برای ورود به این آزمون هستند.
هر دو مرحله این آزمون در یک روز برگذار خواهد شد.
معمولا نتایج این آزمون 2 هفته بعد برای شما قابل مشاهده می باشد.
این آزمون در دو نسخه کتبی و آنلاین برگذار می شود.
Open chat
سلام می تونم کمکتون کنم؟
Powered by