افتتاح حساب بانکی


افتتاح حساب بانکی در ترکیه

متاسفانه به دلیل تحریم های موجود برای فعالیت های بانکی در طی سال های اخیر برای هموطنان همیشه ارتباط مالی به کشور های دیگر جهان بشدت محدود و سخت شده بود . اما باتوجه به پیشرفت هال مالی ترکیه و ارتباطات نزدیک با اروپا و دوستی با ایران شاهد آن بودیم که طی کردن مراحل نه چندان سخت میتوانیم به عنوان فرد ایرانی در کشور ترکیه درخواست افتتاح حساب بدهیم .

اما به طور کلی و همانند فعالیت های دیگر برای خارجی ها قوانین هایی تدوین شده است که به آنها میپردازیم .

  1. فرد متقاضی باید از سنی بیشتر از 18 سال داشته باشد .
  2. با توجه به بانک مورد نظر فرد متقاضی باید مقداری که بانک تعیین میکند را به عنوان داشته اولیه حساب بین 1 تا 3 ماه در حساب خود بلوکه کند .
  3. فرد متقاضی قبل از اقدام برای افتتاح حساب باید برای دریافت کد مالیاتی (VERGİ NUMARASI) از داره مالیات یا ورگی منطقه خود اقدام کند .

(دریافت این کد بطور کلی شامل هزینه نمیشود و فرد باید با در دست داشتن پاسپورت و قرارداد ویا سند ملک خود به اداره مالیات مراجعه کنند . )

اگر موارد بالا را داشته باشید میتوانید در اکثر بانک های ترکیه به صورت رایگان در خواست افتتاح حساب کنید و اگر نمیتوانید پول مورد نیاز را برای بلوک کردن در حساب را فراهم کنید میتوانید از وکلای ما کمک بگیرید و با اخذ مبلغی بدون نیاز به بلوک کردن پول در حساب خود صاحب حساب بانکی شوید .
شایان ذکر است که بگویم با توجه به محدودیت های جدید بانکی بطور کلی تنها تعداد اندکی از بانک های دولتی برای افراد خارجی حساب افتتاح میکنند . مانند بانک زراعت . کار (ایش) و …

Open chat
سلام می تونم کمکتون کنم؟
Powered by