ثبت نام در مدارس بین المللی کانادایی و امریکایی


ثبت نام در مدارس بین المللی کانادایی و امریکایی

ثبت نام در مدارس بین المللی ترکیه

شرایط ثبت نام در مدارس بین المللی کشور ترکیه چیست؟

مدارک لازم جهت ثبت نام در مدارس بین المللی ترکیه از چه قرار است؟

مزایای ثبت نام در مدارس بین المللی کشور ترکیه به چه صورتی است؟

بهترین مدارس بین المللی ترکیه کدام اند؟

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا جواب سوال های بالا و توضیحات کاملی در خصوص ثبت نام در مدارس بین المللی ترکیه به شما عزیزان داده شود. پس با ما همراه باشید.

در ابتدا باید بگوییم که چنانچه فکر مهاجرت و زندگی در کشور دیگری را در سر دارید ترکیه میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد و همینطور چنانچه در فکر این هستید که فرزندانتان در سیستم آموزشی مناسب تر و بهترین آموزش ببینند، مدارس بین المللی کشور ترکیه را انتخاب نمایید. باید عنوان کرد که سیستم آموزشی مناسب و حرفه ای در این مدارس و امکانات و خدمات رفاهی مناسب در جهت امر آموزش و تحصیلی در این کشور سبب شده تا تعداد زیادی از افراد بصورت سالیانه به کشور ترکیه سفر کرده و در مدارس بین المللی این کشور ثبت نام کنند. در ادامه مقاله هر آنچیزی که در خصوص امر مدارس بین المللی ترکیه به آن نیاز دارید به شما خواهیم گفت. بنابراین با سایت ما همراه باشید.

بصورت کلی می توان عنوان داشت که تفاوت عمده مدارس بین المللی و باقی مدارس ها در برنامه تحصیلی و درسی آن است. اغلب در همچنین مدارسی، برنامه های تحصیلی منطبق با برنامه های کشور آمریکا و انگلستان و یا فرانسه پیش خواهد رفت. این نکته هم نیز وجود دارد که در مدارس بین المللی کشور ترکیه بیشتر آموزش ها و تحصیل ها به زبان بین المللی انگلیسی انجام می گردد، ولی برخی از این مدارس عنوان شده، به زبان فرانسوی و آلمانی نیز آموزش دارند و زبان ترکی نیز بصورت درس های فوق العاده برای برقرار کردن ارتباط دانش آموز در محیط بیرون تدریس خواهد شد.

این نکته هم قابل توجه است که بدلیل هماهنگی بالا بین مدارس بین المللی کشور ها، موضوع انتقال دانش آموز به مدارس کشور های دیگر مانند فرانسه و ویتنام به آسانی انجام می شود و در انتهای دوران تحصیل نیز مدرکی ارائه می گردد که بین المللی بوده و در دیگر نقاط جهان قابل استفاده و قابل قبول است.

لازم به ذکر است که هزینه های مدارس بین المللی ترکیه بین ارقام 25 تا 50 هزار دلار متفاوت است و در حقیقت به نوع مدرسه و خدمات رفاهی و امکاناتی که به دانش آموزان ارائه میدهد بستگی خواهد داشت. به عنوان مثال مدرسه بین المللی Istanbul international community school که در واقع یکی از بهترین مدارس بین المللی کشور ترکیه و استانبول محسوب می شود، بصورت تقریبی هزینه سالیانه 33 هزار دلار را برای شما عزیزان به همراه خواهد داشت.


مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در مدارس بین امللی ترکیه

  • ترجمه ترکی و رسمی گواهی های اقامت و یا تقاضای اقامت در کشور ترکیه
  • پاسپورت معتبر
  • عکس
  • گواهی تقاضای والدین
  • آخرین کارنامه تحصیلی
  • آدرس و قرارداد محل سکونت فعلی شما در ترکیه

شما عزیزان جهت ثبت نام در مدارس بین المللی کشور ترکیه می بایست در آزمون های ورودی آن مدرسه شرکت نمایید و نمره قبولی اخذ کنید و در رقابت با دیگران به صندلی های این مدارس دست پیدا کنید. لازم به ذکر است که رقابت در مدارس بین امللی که به زبان انگلیسی امر تدریس انجام میشود بسیار سخت تر بوده و برای دست یافتن به آن و ثبت نام در این گونه مدارس حتما از قبل با مشاوره های آگاه در این زمینه صحبت کرده و از این طریق از دیگر رقبا پیشی بگیرید.

جالب است بدانید که تحصیل در مدارس کشور ترکیه رایگان است و این مدارس در مقابل با مدارس ترکیه هزینه های بالایی دارند، اما خدمات و سرویس دهی و امکاناتی که در اختیار شما عزیزان قرار می دهند هم نیز بسیار عالی و مناسب است. برخی از این مدارس بین المللی امکان تحصیل شبانه روزی نیز دارند ولی بیشتر افراد تمایل به تحصیل روزانه دارند. این نکته را باید بدانید که برای فارق التحصیل شدن، شما عزیزان میبایست حداقل در 9 درص از 12 درسی که برای شما ارائه میگردد نمره قبولی کسب کنید، این دروس عبارت اند از :

مطالعات اسلامی ، ریاضی ، علوم ، انگلیسی ، تاریخچه اسلام ، تربیت بدنی ، هنر ، موسیقی ، کامپیوتر ، مطالعات اجتماعی ، عربی و فناوری اطلاعات می شود.

مزایای تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه

  • تحصیل در مدارسی با سطوح رفاهی و علمی مناسب
  • امکان دریافت اقامت از طریق تحصیل در ترکیه که در کوتاه ترین زمان صورت میپذیرد
  • امکان تحصیل در سیستم مناسب استعداد یابی مدارس بین امللی ترکیه
  • هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در این کشور اوراسیایی

در ادامه به معرفی چند نمونه از مدارس بین المللی کشور ترکیه اشاره خواهیم داشت که شما میتوانید در آن ها ثبت نام و تحصیل نمایید :

مدارس شهر استانبول : مدرسه بین المللی استانبول در این شهر سرآمد است و در واقع تمامی مقاطع را پشتیبانی میکند و خدمات و امکانات رفاهی بسیار مناسبی ارائه می دهد، از دیگر مدارس این شهر میتوان به مدرسه اوسترریچیسچس، سانکت جورج، کالج، مدرسه پیر لوتی، دبیرستان اوسکودار آمریکایی و مدرسه بین المللی بریتانیا اشاره کرد.

مدارس شهر آنتالیا : کالج تد شهر آنتالیا هم تمامی مقاطع آموزشی را پشتیبانی می کند و در تدریس آن از زبان های انگلیسی، آلمانی و ترکی استفاده میگردد. آنتالیا ایستک و دانشکده بین المللی کالج آنتالیا از دیگر مدارس بین امللی و مهم این شهر زیبا به حساب می آیند.

مدارس شهر ازمیر : در این شهر مدرسیه خصوصی ازمیر آمریکایی را میتوان تحت عنوان بهترین مدرسه خارجی عنوان داشت. از دیگر مدرسه های بین امللی این شهر میتوان به مدرسیه بین امللی میف اشاره کرد.

در انتها به شما عزیزان توصیه میکنیم که پیش از ثبت نام در مدارس بین المللی کشور ترکیه حتما و حتما با یک مشاوره مناسب در این زمینه مشورت کنند تا دچار هیچ گونه ابهام، اشتباه، کمبود مدارک و ... نشوند. همچنین مشاوره گرفتن در این زمینه موجب خواهد شد که شما با بروز ترین قوانین این کشور نیز منطبق شوید و دید خوبی در این جهت داشته باشید.

Open chat
سلام می تونم کمکتون کنم؟
Powered by