شرایط خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یکی از دغدغه های قشر های مختلف ایرانی شده , اکثرا با این سوالات پیگیر خرید ملک در ترکیه هستند:

شرایط خرید و فروش ملک در ترکیه به چه صورتی است؟

مزایای خریدن ملک و سرمایه گذاری در ترکیه چیست؟

گران ترین و ارزان ترین مناطق ترکیه کدام اند؟

برای خرید ملک در ترکیه به چه مدارکی احتیاج است؟

خرید ملک در ترکیه به حداقل به چه میزان پول احتیاج دارد؟

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران چقدر است؟

چنانچه شما عزیزان قصد خرید ملک در ترکیه را در سر میپرورانید باید اطلاع دقیقی در این زمینه داشته باشید و از گرانترین و ارزانترین مکان های این کشور توریستی به صورت کامل خبر داشته باشید و از اینکه چه مدارکی و چه میزان پولی برای خرید و یا چه الزاماتی برای فروش ملک احتیاج دارید و همینطور بدانید که از چه طریقی باید امر خرید و فروش رو انجام دهید، و بسیاری موارد دیگر که در این مطلب سعی شده تمام و کمال و به صورت جزئی با تمام نکات به آن پرداخته شود. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

قیمت خرید ملک در مناطق مختلف ترکیه

ابتدا امر به این نکته اشاره کنم که گرانترین و لوکس ترین منطقه و شهر در ترکیه، استانبول است و گرانترین منطقه استانبول هم بشیکتاش هستش و همینطور قابل ذکر است که گرانتری منطقه بشیکتاش محله زیبا و لوکس ببک (bebek) محسوب می شود.

قیمت آپارتمان بر حسب هر متر مربع در شهر استانبول در کشور ترکیه تقریبا 4 هزار لیر ( حدودا 10 میلیون تومان به پول ایران ) می باشد و منطقه بشیکتاش با قیمت متری 11 هزار لیر ( 26 میلیون تومان به پول ایران ) و همین طور بخش ببک (bebek) با قیمت حدودی 50 هزار لیر ( 130 میلیون تومان به پول ایران) در حال معامله می باشد و در حال حاضر همانطور که گفته شد منطقه bebek گرانترین منطقه کشور اروپایی ترکیه به شمار می آید که در کنار تنگه بوسفور واقع شده است.

قیمت هر متر مربع آپارتمان در منطقه فاتح که یکی از مرکزیت های کاری ترکیه است به صورت تقریبی با قیمت 4500 لیر یا همان تقریبا 10 میلیون تومان به پول ایران در حال رد و بدل شده از دست فروشندگان به خریداران میباشد.

( بناها و سازه های این منطقه به صورت معمول قدیمی و کهنه ساز هستند)

میانگین قیمتی در منطقه بیلیکدوزوی استانبول که در واقع یکی از بهترین مناطق جهت سرمایه گذاری کردن در زمینه املاک برای سرمایه گذاران محسوب میشود تقریبا 2700 لیر یا همان حدودا 7 میلیون تومان به پول ایران میباشد.

لازم به ذکر است که در حالتی این منطقه دارای قیمت بسیار مناسب و منطقی ایست که از امکانات رفاهی و پیشرفته شهری در ساخت آن استفاده شده است و از لحاظ زیبایی منطقه بسیار منحصر به فردی در استانبول محسوب میشود.

همین قیمت در شهر آنکارا که دومین شهر بزرگ ترکیه به حساب می آید 2 هزار لیر میباشد.

میانگین قیمتی در شهر ازمیر حدود 3100 لیر است که بخش چشمه در این شهر با قیمت حدودی 5700 لیر به ازای هر متر مربع معامله میشود.

میانگین قیمتی در شهر آنکارا 2200 لیر است که گرانترین منطقه آن منطقه کونیآلتی نام دارد که دارای قیمتی بالاتر و حدودا 3300 لیر میباشد.

( گران قیمت ترین منطقه شهر آنکارا کانکایا می باشد که با قیمت متوسط 2600 لیر در حال حاضر در حال معامله است)

تمامیه قیمت های نام برده شده مربوط به آپارتمان های از هر لحاظ متوسط و معمولی است و قاعدتا نرخ آپارتمان های نو ساز و یا آپارتمانهای دارای استخر و امکانات رفاهی ویژه و خاص 25 الی 60 درصد گرانتر در دست معامله قرار خواهد گرفت.

خرید ملک در ترکیه

جولای 2, 2019

ویلای تریبلکس استانبول

ویلای تریبلکس استانبول نگهبان ۲۴ ساعته – سونا – ویو دریا – آسانسور – انباری – پارکینگ اختصاصی – هر طبقه ۴ اتاق – رستوران – […]
جولای 2, 2019

ویلای تریبلکس دنیز

ویلای تریبلکس دنیز نگهبان ۲۴ ساعته – سونا – ویو دریا – آسانسور – انباری – پارکینگ اختصاصی – هر طبقه ۴ اتاق – رستوران – […]
جولای 2, 2019

ویلای تریبلکس

ویلای تریبلکس نگهبان ۲۴ ساعته – سونا – ویو دریا – آسانسور – انباری – پارکینگ اختصاصی – هر طبقه ۴ اتاق – رستوران – کلاپ […]

توصیه به خریداران ملک در ترکیه

دوستانی که از لحاظ مالی در شرایط خوبی قرار دارند میتوانند خرید ملک در ترکیه را به عنوان سرمایه گذاری مناسب در آن ورود کنند.

آن دسته از دوستانی که توانسته اند با ثبت شرکت در ترکیه و یا با انجام کار در این کشور شرایط مالی خود را بهبود ببخشند هم میتوانند با خرید ملک در ترکیه قدم مثبتی بردارند.

دسته سوم کسانی هستند که از طریق کردیت کردن و تسهیلات وارد این کشور می شوند و با پرداخت 20 الی 35 درصد مبلغ کل ملک صاحب آن شده و آن را تحویل میگرند و مابقی وجه ملک را طی 10 سال آینده و طی اقساط مشخص پرداخت خواهند کرد.

برای این 3 گروه سرمایه گذاری در ترکیه بسیار امن و منطقی به شمار می آید.

خرید ملک ارزان در ترکیه

آیا در حال حاضر میتوان با 250 میلیون تومان در ترکیه صاحب خانه شد؟ پاسخ مثبت است و شایان ذکر است که این خانه ها و آپارتمان هایی که با این قیمت به خرید و فروش میرسند از امکاناتی مانند نگهبانی های مداوم و 24 ساعته، بیمارستان های نزدیک و مناسب و رستوران های خوب و به صورت کلی از دسترسی خوبی برخوردار نخواهد بود، با این وجود این خانه ها و آپارتمان ها در شهر های بزرگ کشور ترکیه به اصطلاح بومی نشینی مانند استانبول و آنکارا قرار گرفته است و این نکته نیز قابل ذکر است که در این مناطق به علت بومی نشینی و ارتباط نزدیک ساکنان با یک دیگر و مسائل دیگر یک مقدار بحث پذیرفتن شما به عنوان مهاجر های خارجی حداقل در ابتدای امر کمی مشکل به نظر می رسد که این امر میتواند به مرور زمان و با ارتباط برقرار کردن شما با آنها به صورت کامل مرتفع شود.

پس با توجه به نکاتی که گفته شد در خرید ملک یا آپارتمان در این کشور باید نهایت دقت صورت پذیرد. نکته دیگر این است که شما به عنوان متقاضی و خریدار ملک، 2 ماه تا اعلام پاسخ استعلام های مربوطه از آنکارا باید منتظر بمانید و مورد دیگری که باید به آن دقت کنید آن است که از عدم وجود مناطق نظامی در نزدیکی محل سکونت اطمینان خاطر حاصل کنید به این علت که امکان دارد زمانبندی شما برای پروسه دریافت سند به مشکلاتی بر بخورد و این تمام نکاتی است که در ارتباط با خرید ملک های به مراتب ارزان قیمت تر باید رعایت کنید تا به صرف قیمت مناسب، شما رو صاحب اول و آخر آن خانه نکنند.

خرید ملک در ترکیه
خرید ملک در ترکیه

مواردی که باید موقع خرید خانه در ترکیه به آن دقت کنید

خرید و فروش ملک در ترکیه مضاف بر موارد معمولی که برای معامله در هر کشوری نیاز دارید به آگاهی در ارتباط با چند نکته نیز احتیاج دارد که توصیه میشود حتما به این مسائل دقت کافی شود.

توصیه اول این است که پیش از هر گونه معامله ای، با یک وکیل یا مشاور حقوقی معتبر و دانا که به تمامی قوانین و موارد آشنایی کامل را دارد، مشورت کنید و تمامی ابعاد کار را باهم بسنجید تا اسیر دست کلاهبرداران این حوزه در کشور ترکیه نشوید.

این در حالی است که تمامی قوانین مرتبط با خرید و فروش املاک توسط خارجیان در این کشور دست خوش تغییرات بسیار زیادی شده است و این بازبینی ها باید به صورت دقیق توسط شما و وکیل یا مشاور حقوقی مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا هیچ گونه ضرری به شما متحمل نشود.

همکاران ما در گروه مایداس در استانبول در خدمت شما عزیزان هستند تا صادقانه و بدون پیچ و تاب های بیهوده شما را در حداقل زمان و در بهترین مکان شهر زیبای استانبول صاحب خانه کنند.

توصیه دوم در ارتباط با محدودیت های اجرایی خرید انواع املاک در ترکیه می باشد. این نکته رو در نظر داشته باشید که قادر نیستید بیش از 30 هکتار زمین ( ملک ) در ترکیه تهیه کنید و اگر هم این کار رو انجام دهند یا انجام دهید غیر قانونی خواهد بود و ارزش دفتری و محضری نخواهد داشت.

مورد بعدی این است که در بعضی از مناطق این کشور خرید و فروش ملک برای افراد خارجی از جانب دولت ترکیه ممنوع گردیده است و این نکته رو در نظر داشته باشید تا به اصطلاح سرتان کلاه نرود.

نکته بعدی که بسیار مهم هم هست این است که تا جایی که میتوانید سعی داشته باشید هرگونه پرداخت و جابجایی پول رو از طریق سیستم بانکی موسوم در کشور ترکیه انجام دهید تا در آینده به هیچ گونه مشکلی در هیچ زمینه ای برنخورید.

نکته بعدی این که الزاما رسید نوشتاری از شخصی که از آن خرید میکنید تهیه کنید و در مکانی امن از آن نگهداری نمایید و در همین حین و هم راستا با پرداخت نقدی که انجام میدهید حتما ملک خودتون رو با اسم خودتان در اداره ثبت املاک ترکیه که به تاپو معروف است ثبت کنید. این همان سند ملک شماست.

نکته دیگر این که تلاش کنید امر پرداخت پول رو برای شخص صاحب ملک به صورت مستقیم انجام دهید نه به بنگاه ها و واسطه های ملکی و دلال ها.

حتما این نکته رو در نظر داشته باشید که پیش از امور مربوط به پرداخت وجه و به همراه راهنمایی های وکیل و مشاورتان از عدم وجود هر گونه بدهی بر روی ملک اطمینان خاطر حاصل کنید. و در بخش توضیحات مربوط به سند رسمی ملک توجه داشته باشید که آن ملک در رهن بانک های ترک و یا شخص خاصی نباشد.

( در این موارد میتوانید از همسایگان، مستاجر های قبلی ملک و افراد محلی آنجا نیز پرس و جو کنید. )

( این بدهی ها میتواند شامل: بدهی های قبوض برق، آب و ... و یا بدهی های مالیاتی باشد. )

نکته دیگر آنکه تمامی مشخصات ذکر شده در سند ملک را با خانه ای که خریداری کرده اید انطباق دهید و از صحت انطباق آنها اطمیان حاصل کنید.

مشکلات مربوط به شهرداری میتوانید نیز برای ملک خریداری شده توسط شما مشکل ساز شود. در این راستا حتما از این که آن ملک با مجوز شهرداری و یا حتی اصول ایمنی ساختمان سازی ترکیه  ساخته شده باشد اطمیان حاصل کنید.

در انتهای این نکات ذکر شده دوباره عرض میکنم که رعایت تمامی این موارد بر عهده خود شخص خریدار است و توصیه میشود که الزاما با مشاور حقوقی و یا وکل آگاه به قوانین جاری کشور ترکیه در زمینه ملک مشورت کنید تا هیچ گونه خطری ملک شما و خود شمارو تحدید نکند.

شرایط و محدودیت ها در ارتباط با خریداران خارجی

تمامی شهروندان خارجی قادر هستند تا سقف 30 هکتار از اراضی ترکیه را برای خود خریداری کنند.

شهروندان خارجی، هیچ گونه حقی در ارتباط با اجاره و یا فروش املاکی که در مناطق نظامی این کشور هست رو دارا نمی باشند.

افراد خارجی قادر هستند که فقط تا سقف 10 درصد از املاک و اراضی هر ناحیه یا شهر را برای خود خریداری کنند.

فروش ملک شما در ترکیه

جولای 2, 2019

ویلای تریبلکس استانبول

ویلای تریبلکس استانبول نگهبان ۲۴ ساعته – سونا – ویو دریا – آسانسور – انباری – پارکینگ اختصاصی – هر طبقه ۴ اتاق – رستوران – […]
جولای 2, 2019

ویلای تریبلکس دنیز

ویلای تریبلکس دنیز نگهبان ۲۴ ساعته – سونا – ویو دریا – آسانسور – انباری – پارکینگ اختصاصی – هر طبقه ۴ اتاق – رستوران – […]
جولای 2, 2019

ویلای تریبلکس

ویلای تریبلکس نگهبان ۲۴ ساعته – سونا – ویو دریا – آسانسور – انباری – پارکینگ اختصاصی – هر طبقه ۴ اتاق – رستوران – کلاپ […]

مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک توسط خریدار خارجی

شماره نامه مالیاتی

آدرس محل سکونت و یا اقامت به همراه اسم و فامیل و همینطور نام پدر

2 سری کپی از پاسپورت

2 قطعا عکس جدید

اجازه نامه ویژه ثبت سند برای ملیت های متفاوت

مدارک مورد نیاز جهت فروش ملک توسط فروشنده های خارجی

1 عدد عکس جدید

2 سری کپی از پاسپورت

شماره نامه مالیاتی

آدرس مکانی که در آن اقامت دارید

برگه ثبت مشخصات سند در دفاتر اسناد رسمی معتبر ترکیه

چگونگی هزینه های انتقال مالکیت

قابل ذکر است که مالیات انتقال سند در این کشور 4 درصد از مبلغ کلی و ارزش حال حاضر آن ملک در نظر گرفته شده است و آگاهی از این نکته الزامیست که در قانون انتقالات اسنادی در کشور ترکیه این موضوع ذکر شده است که این مبلغ باید به صورت کاملا مساوی بین خریدار و فروشنده تقسیم شود و همینطور روش های پرداخت توافقی است.

نکته انتهایی این که هزینه های مربوط به استعلام در خصوص عدم واقع شده املاک در اراضی و مناطق ارتشی کشور ترکیه معادل حدودا 400 لیر میباشد.

اجاره ملک در ترکیه

جولای 2, 2019

ویلای تریبلکس استانبول

ویلای تریبلکس استانبول نگهبان ۲۴ ساعته – سونا – ویو دریا – آسانسور – انباری – پارکینگ اختصاصی – هر طبقه ۴ اتاق – رستوران – […]
جولای 2, 2019

ویلای تریبلکس دنیز

ویلای تریبلکس دنیز نگهبان ۲۴ ساعته – سونا – ویو دریا – آسانسور – انباری – پارکینگ اختصاصی – هر طبقه ۴ اتاق – رستوران – […]
جولای 2, 2019

ویلای تریبلکس

ویلای تریبلکس نگهبان ۲۴ ساعته – سونا – ویو دریا – آسانسور – انباری – پارکینگ اختصاصی – هر طبقه ۴ اتاق – رستوران – کلاپ […]